O nas

Historia firmy

GRAL Sp. z o. o. powstała w lipcu 2007r. w Rybniku z myślą o produkcji i montażu szeroko pojętej ślusarki aluminiowo-szklanej (fasady, drzwi, okna, ogrody zimowe, przegrody p.poż), jak również elewacyjnych osłon przeciwsłonecznych oraz elewacji wentylowanych.

Bazujemy na rozwiązaniach systemowych największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych jak YAWAL SA, REYNAERS, czy ALUPROF.

Gwarancję jakości naszych produktów zapewnia Zakładowa Kontrola Produkcji nadzorowana przez Instytutu Techniki Budowlanej.

Dynamiczny rozwój spowodował konieczność zwiększenia powierzchni produkcyjnej, w związku z czym, w kwietniu 2017r. przeprowadziliśmy się do nowej siedziby. W chwili obecnej posiadamy profesjonalną i doświadczoną kadrę pracowniczą z bogatą wiedzą techniczną oraz nowoczesny park maszynowy.

Specjalizujemy się zarówno w rozwiązaniach obiektowych, jak również w obsłudze klientów indywidualnych. W naszej siedzibie znajdują się ekspozycje systemów YAWAL i REYNAERS.

Zapraszamy do współpracy.

 

Sponsoring

Od początku firma GRAL Sp. z o.o. zaangażowała się w pomoc finansową dla najmłodszych. Pomaga Szkółce Piłkarskiej Młodszych Juniorów przy MOSIR Jastrzębie Zdrój oraz dofinansowała zakup pomocy naukowych dla Filii Biblioteki Miejskiej w Rybniku Niedobczycach.

Partnerzy

REYNAERS

REYNAERS

Czołowy europejski producent innowacyjnych, a także przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych i ogrodów zimowych.

YAWAL

YAWAL

Jeden z największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych. Firma oferuje szeroką gamę nowoczesnych systemów profili aluminiowych zarówno izolowanych termicznie jak i bez izolacji. Systemy te przeznaczone są do produkcji ścian osłonowych, różnorodnych okien, drzwi, witryn a także werand, świetlików i nietypowych konstrukcji przestrzennych.

ALUPROF

ALUPROF

Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 50 letniemu doświadczeniu firma Aluprof S.A. posiada ponad 1300 stałych klientów.

ESCO Polska

ESCO Polska

Firma handlowa specjalizującą się w sprzedaży okuć budowlanych i akcesoriów do produkcji ślusarki metalowej (okna, drzwi, fasady). Jest firmą siostrzaną ESCO Metallbausysteme Gmbh w Niemczech, która należy do najważniejszych przedsiębiorstw tego typu w swojej branży w Europie. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie, natomiast poprzez sieć przedstawicieli handlowych jesteśmy obecni na terenie całej Polski.

Record

Record

Firma jest oddziałem koncernu agta record ag - jednego z największych producentów drzwi automatycznych na świecie. Zapewniamy odpowiednie rozwiązanie dla każdego rodzaju wejścia. W swojej ofercie posiadamy rozwiązania dla obiektów handlowych, hoteli, szpitali, stacji kolejowych oraz lotnisk. Dostarczamy również produkty zabezpieczające, takie jak drzwi ewakuacyjne i antypaniczne, dymoszczelne oraz ognioodporne.

Pilkington IGP

Pilkington IGP

Założona w 1826 roku firma, od czerwca 2006 jest częścią NSG Group; Koncern jest światowym liderem w produkcji i przetwarzaniu szkła, działający pod marką Pilkington na rynku szkła motoryzacyjnego i architektonicznego. Produkcja firmy odbywa się w 28 krajach. Grupa sprzedaje swoje produkty w 130 krajach. Technologia Float wynaleziona przez Sir Alastaira Pilkingtona w 1952 roku jest obecnie światowym standardem produkcji najwyższej jakości szkła płaskiego. Jako pierwsza na świecie firma wyprodukowała szkło samoczyszczące Pilkington Activ™ o podwójnym działaniu.

Press Glass

Press Glass

Spółka oferuje produkty wszystkich największych dostawców: AGC Glass, EdgeTech, Euroglas, Fenzi, Guardian, IGK Isolierglasklebstoffe, Kömmerling, Pilkington, Rolltech, Saint-Gobain Glass, Technoform.

AERECO

AERECO

Firma wciąż rozwija innowacyjne rozwiązania systemowe dla budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Skupiając się na kluczowym parametrze – modulacji wielkości strumieni powietrza w zależności od potrzeb – firma AERECO gwarantuje pełne zaspokojenie potrzeb jakości powietrza w pomieszczeniach oraz gwarantuje najwyższą efektywności energetyczną budynku.

Rempol

Rempol

Autoryzowany Partner GRAL sp. z o.o. w zakresie montażu konstrukcji aluminiowo-szklanych: fasad, witryn, okien i drzwi, świetlików dachowych, ogrodów zimowych – w systemie TS.

Hartrag

Hartrag

Hartrag to ekspert w dziedzinie mini żurawi, które umożliwiają realizację skomplikowanych prac montażowych i demontażowych. Firma wspiera ekipy budowlane i serwisowe z różnych branż i dziedzin przemysłu, dzięki czemu realizacja prac jest szybsza, łatwiejsza oraz bezpieczniejsza.

BSP Bracket System Polska

BSP Bracket System Polska

It is an experienced, fully professional company dealing in complex issues related to ventilated facades and fixing techniques.

Assa Abloy

Assa Abloy