O nas

Historia Firmy

GRAL Sp. z o. o. powstała w lipcu 2007r. w Rybniku z myślą o produkcji i montażu szeroko pojętej ślusarki aluminiowo-szklanej (fasady, drzwi, okna, ogrody zimowe, przegrody p.poż), jak również elewacyjnych osłon przeciwsłonecznych oraz elewacji wentylowanych.

Bazujemy na rozwiązaniach systemowych największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych jak YAWAL SA, REYNAERS, czy ALUPROF.

Gwarancję jakości naszych produktów zapewnia Zakładowa Kontrola Produkcji nadzorowana przez Instytutu Techniki Budowlanej.

Dynamiczny rozwój spowodował konieczność zwiększenia powierzchni produkcyjnej, w związku z czym, w kwietniu 2017r. przeprowadziliśmy się do nowej siedziby. W chwili obecnej posiadamy profesjonalną i doświadczoną kadrę pracowniczą z bogatą wiedzą techniczną oraz nowoczesny park maszynowy.

Specjalizujemy się zarówno w rozwiązaniach obiektowych, jak również w obsłudze klientów indywidualnych. W naszej siedzibie znajdują się ekspozycje systemów YAWAL i REYNAERS.

Zapraszamy do współpracy.

 

Portfolio

W ciągu wielu lat naszej działalności mieliśmy przyjemność realizować wyjątkowe projekty. Najciekawsze i najbardziej efektowne z nich zebraliśmy w Portfolio, które mogą Państwo zobaczyć klikając tutaj.  

Sponsoring

Od początku firma GRAL Sp. z o.o. zaangażowała się w pomoc finansową dla najmłodszych. Pomaga Szkółce Piłkarskiej Młodszych Juniorów przy MOSIR Jastrzębie Zdrój oraz dofinansowała zakup pomocy naukowych dla Filii Biblioteki Miejskiej w Rybniku Niedobczycach.

Nasze atuty

Jakość

Gwarantem niezawodności i najwyższej jakości szeroko pojętej ślusarki aluminiowej są czołowi producenci podzespołów. Dzięki temu jesteśmy przekonani, że nasze produkty spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Profesjonalizm

To nasz priorytet na każdym etapie obsługi Klienta. Dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu każdy czuje się wyjątkowo. Fachowy montaż sprawia, że okna i drzwi na dłużej zachowują swoje właściwości.

Wsparcie

Obsługa klienta obejmuje wszystkie etapy współpracy, zaczynając od konsultacji podczas ofertowania, przez doradztwo w zakresie zakupu, pobranie pomiarów, po montaż i serwis posprzedażowy. Opieka nad klientem nie kończy się więc z chwilą montażu zakupionej stolarki otworowej.

Gwarancja

Nasza stolarka aluminiowa objęta jest gwarancją, potwierdzoną kartą gwarancyjną. Dla zachowania ciągłości gwarancji niezbędne są coroczne przeglądy i odpowiednia konserwacja. Połączenie tych dwóch czynności, daje Państwu najdłuższą gwarancję na rynku.

Partnerzy

REYNAERS

REYNAERS

Czołowy europejski producent innowacyjnych, a także przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych i ogrodów zimowych.

YAWAL

YAWAL

Jeden z największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych. Firma oferuje szeroką gamę nowoczesnych systemów profili aluminiowych zarówno izolowanych termicznie jak i bez izolacji. Systemy te przeznaczone są do produkcji ścian osłonowych, różnorodnych okien, drzwi, witryn a także werand, świetlików i nietypowych konstrukcji przestrzennych.

ALUPROF

ALUPROF

Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 50 letniemu doświadczeniu firma Aluprof S.A. posiada ponad 1300 stałych klientów.

HARTRAG

HARTRAG

Hartrag to ekspert w dziedzinie montaży stolarki otworowej i mini żurawi, które umożliwiają realizację skomplikowanych prac montażowych i demontażowych. Firma wspiera ekipy budowlane i serwisowe z różnych branż i dziedzin przemysłu, dzięki czemu realizacja prac jest szybsza, łatwiejsza oraz bezpieczniejsza.

ESCO Polska

ESCO Polska

Firma handlowa specjalizującą się w sprzedaży okuć budowlanych i akcesoriów do produkcji ślusarki metalowej (okna, drzwi, fasady). Jest firmą siostrzaną ESCO Metallbausysteme Gmbh w Niemczech, która należy do najważniejszych przedsiębiorstw tego typu w swojej branży w Europie. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie, natomiast poprzez sieć przedstawicieli handlowych jesteśmy obecni na terenie całej Polski.

Record

Record

Firma jest oddziałem koncernu agta record ag - jednego z największych producentów drzwi automatycznych na świecie. Zapewniamy odpowiednie rozwiązanie dla każdego rodzaju wejścia. W swojej ofercie posiadamy rozwiązania dla obiektów handlowych, hoteli, szpitali, stacji kolejowych oraz lotnisk. Dostarczamy również produkty zabezpieczające, takie jak drzwi ewakuacyjne i antypaniczne, dymoszczelne oraz ognioodporne.

Marbet Bausystem

Marbet Bausystem

Polska firma specjalizująca się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Jest to producent systemu Ciepłej Belki Montażowej (CBM), przy użyciu której realizujemy  montaż stolarki w warstwie ocieplenia. Ciepła Belka Montażowa Marbet to najlepszy sposób na szczelny montaż okien, odpowiadający najwyższym wymaganiom inwestorów. Odpowiednia jakość ciepłego montażu w prosty sposób pozwala na ograniczenie strat ciepła i uzyskanie znacznych oszczędności w kosztach utrzymania budynku.

Press Glass

Press Glass

Spółka oferuje produkty wszystkich największych dostawców: AGC Glass, EdgeTech, Euroglas, Fenzi, Guardian, IGK Isolierglasklebstoffe, Kömmerling, Pilkington, Rolltech, Saint-Gobain Glass, Technoform.

AERECO

AERECO

Firma wciąż rozwija innowacyjne rozwiązania systemowe dla budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Skupiając się na kluczowym parametrze – modulacji wielkości strumieni powietrza w zależności od potrzeb – firma AERECO gwarantuje pełne zaspokojenie potrzeb jakości powietrza w pomieszczeniach oraz gwarantuje najwyższą efektywności energetyczną budynku.

BSP Bracket System Polska

BSP Bracket System Polska

It is an experienced, fully professional company dealing in complex issues related to ventilated facades and fixing techniques.

Assa Abloy

Assa Abloy